pátek 28. prosince 2012

Coffee time


Zdravím vás při pátečním večeru :)

akorát sedím v práci a přemýšlím, do čeho bych píchla :D. Rozhodla jsem se napsat článek o kávě, mé prvotní plány byly vyfotit veškeré kafe, které si dám :D. Bohužel tento plán hned zkrachoval, protože můj nedočkavý jazýček ji většinou hned vypil a já si uvědomila pozdě, že jsem vlastně chtěla udělat foto.
Já jsem milovník kávy, ale ne nějaký odborník. 
Den bez kávy je pro mě ponurý a chmurný a já se cítím jako když mi něco chybí :D.

 Jak piju kávu nejraději?

Doma kávovar nemáme, ale ani mě to nemrzí, pak bych si zvykla na presso či capuccino a když bych šla do kavárny, restaurace nebo někam jinam, nebyla by to pro mě taková událost. Už by to nebylo takové to zajdeme na kafčo
Každopádně doma si dělám klasický rozpustný, ale mám na to svůj způsob. Do většího hrnku si dám jednu kávovou lžičku Velveta a jedu Cara Vitality.
 Caro Vitality je vážně moc dobrý, kam se za ním hrabe klasický Caro, který už mi moc nejede.

Hahaaa a mé oblíbené hrníčky: 


  
puntíkatý a hvězdičkovatý


 Nadruhou stranu v práci máme trochu luxus :D a světe div se je tu kávovar. Vážně dobrá káva, presovač dělá presso, cappuccino a latté. Snad mě teď někdo neukamenuje, ale latté nepatří mezi moje oblíbené. Já mám ráda, když v kávě cítím chuť kávy a ne mléko s lehoučkou chutí kávy. Dobrá, někdy si ho dám také :D. Ale moje nejoblíbenější varianta je cappuccino. Já ho miluji. Ta hustá mléčná pěna navrchu mě doslova svádí a mé myšlenky se točí jen a jen kolem ní :D.

A zde je příkladné foto kávy z práce:
 

  Pouliční káva
 


CrossCafe .. dobrá lahůdka
AFRO - COFFEE, kelímek skvělý a stylový, ale káva .. blééé .. 


A na konec mého velice přínosného článku káva z Mekáče :D, pardon z McCafé.
Nejprve musím říct, že je to jedno z nejlepších cappuccin, které jsem kdy pila. Chutná nejlíp a je krásně nazdobené + ke každé kávě mandle v čokoládě, mňamy :D

 
A jaké kafčo máte nejraději vy?


Přeji krásné chvílé prožité s kávou :)11 komentářů:

 1. já kávu úplně pít přestala, ale milovala jsem rozpustnou s mlíčkem :) nebo latté

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám zase někdy období, že taky přestanu, třeba v létě, ale zase se k tomu kofeinku vrátím :D

   Vymazat
 2. Na kávu nejsem, ale caro a vitakávu miluju :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Kávu vůbec nepiju.. V práci dělám všem kolem capučínka, ale sama jsem ho neměla ani jednou :-) Jsem spíš na čajíčky a když už si kafe dám, tak latté a stejně ho nedopiju. A občas si dám Caro, k snídani :-) Jinak to zdobení je úžasný! Já mam v práci takové šablonky a sypu podle nich skořici :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na čajíky jsem taky, ty bych pila pořád, ale to kafčo si také neumím odpustit :) .. to máš pravdu, to je hrozně hezký, když je to nahoře ozdobený ;)

   Vymazat
 4. Doma si dávám caro, obyčejné :D s trochou mlíka a vyhovuje mi to. Co se týče kávy, jsem totiž rozmlsaná, přítel si pořídil presovač, takže u něj míváme lattéčka a takové kávičky z čersvtě namletých bobů, máme k tomu i různé sirupy, to je pak zážitek :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeee, tak to bych si užívala :D .. ani bych se na rozpustnou kávu s mlékem nepodívala :DD

   Vymazat
 5. U mě vyhrává caro klasické, miluji ho! :))
  A to zdobené kafer vypadá výborně! :))

  OdpovědětVymazat
 6. Já mám doma Dolce gusto a to dělá výborný kafíčko :) Miluju černou kávu, takže ujíždím na všech kapslích, co dělají espreso.. espreso intenso, cafe lungo, espreso aroma, nebo buondi :) Mnam!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konečně taky nějaký kafař :) .. ty joo, takový kávový orgie :)

   Vymazat
 7. Miluju kafe !! :) Totálně, už jsem se snažila kolikrát přestat, ale radši si odpustím úplně všechno sladké, ale bez kafe to nejde :D

  OdpovědětVymazat

Okomentujte, každý komentář udělá radost :)